Port Stanicy Żeglarskiej Korektywa to jeden z największych i najpiękniejszych portów jachtowych na południu Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich nad jeziorem Bełdany na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego. 

Otoczony lasem, osłonięty od wiatru, cichy i bezpieczny port wewnętrzny dysponuje 200 miejscami do cumowania. Pomimo swojej wielkości, zachował kameralną atmosferę. Port dzieli się na dwie części: rezydencką oraz gościnną przy półokrągłej kei.

  • głębokość w porcie 1,20 - 1,80 m
  • cumowanie - boja, y-boom, long-side
  • w cenie cumowania: prąd, woda, zrzut chemiczny
  • na miejscu lub dwa kroki od portu: sklep, restauracja, plac zabaw, plaża, 

Dla gości

Dla naszych gości przygotowaliśmy ponad 30 stanowisk cumowniczych, każde z dostępem do ujęcia wody z szybko złączką do podpięcia węża oraz przyłącza energii elektrycznej z wejściem typu CEE.

Zapewniamy pełne zaplecze sanitarne: toalety, umywalki, prysznice, zmywalnię naczyń z ciepłą oraz zimną wodą, punkt opróżniania toalet chemicznych, pompę do opróżniania toalet morskich oraz pralnię.

Cały port objęty jest zasięgiem bezpłatnego WI-FI.

W porcie funkcjonuje warsztat szkutniczy i czarter jachtów. Port wyposażony jest w dźwig 10 T do wodowania i serwisowania jachtów. Istnieje możliwość serwisu łodzi na brzegu na suchym doku.

Cennik

Dla ułatwienia pełen cennik wszystkich naszych usług dostępny jest tutaj.

Położenie portu

Od strony lądu

Port znajduje się w cichej wsi Piaski położonej zaledwie 5 km od miejscowości Ruciane-Nida zlokalizowanej 200km od Warszawy, 250km od Gdańska, 150km od Białegostoku i 300km od Bydgoszczy.
Cumujący u nas rezydenci mają bezproblemowy dostęp do większości południowych jezior położonych na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich – Bełdany, Mikołajskie, Śniardwy i Seksty. Droga asfaltowa/betonowa prowadzi prawie do samego portu.

Od strony wody

Stanica Żeglarska Korektywa położona na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich nad jeziorem Bełdany. 14 km od Mikołajek płynąc na południe, przy Wierzbie skręcamy w prawo w j.Bełdany. Dalej na prawym brzegu mijamy zatokę Iznocką i wieś Kamień. Na wysokości zatoki Wygryńskiej skręcamy w prawo i za łanami trzcin wypatrujemy główek naszego portu. Płynąc z południa po przejściu śluzy Guzianka mijamy prawą burtą wyspę piaseczną schodząc ze szlaku lekko w prawo i zostawiając po lewej burcie wieś Wygryny i  Letnie Ogrody. Pierwsze główki patrząc od lewej to wejście do naszego portu.

Informacje o cookie

Na stronie korektywa.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.